Izzadásgátló krémdezodor kellemes citrusos illattal képes egész napra eltüntetni a legerősebb izzadság szagát is.
Kenhető izzadásgátló dezodoraim (levendula és citronella illatban készülnek jelenleg), melytől első látásra sokan idegenkednek különleges állaga miatt. Mint minden termékem, ez is csak természetes alapanyagokból készül. Én zsályát és rozmaringot használok az illatosításhoz és színezéshez, de a grapefruitolaj tartalma miatt kellemes citrusos illatát órákig érezhetjük.
Az izzadásgátló fő összetevője kókuszzsír, így állaga miatt csak tégelybe csomagolom, melyből ujjbeggyel könnyen felkenhető. Nem csak izzadásgátlásra, de gombás lábra is kiválóan alkalmas. Használatáról tudnunk kell hogy lehelet vékonyan kell alkalmazni, ellenkező esetben a szárazanyagtartalma kidörzsölődést okozhat.
A krémdeót 25 C alatt kell tárolni, mert magas kókuszzsír tartalma miatt melegben állaga megváltozhat és folyóssá válhat. Ez használatát, szavatosságát nem befolyásolja!
A kép illusztráció.
Miért válassz természetes, alumínium-mentes dezodort?
A dezodorral két ok miatt kell óvatosnak lennünk. Egyrészt a bőrünk igenis átereszti az anyagokat, azaz bármi, ami dezodorként kerül rá, azt a bőr felszívja, így előbb vagy utóbb bekerül a szöveteinkbe is (és mivel a dezodort csak a nap végén mossuk le, a felszívódásra bőségesen van idő). Másrészt az átlag dezodorok pórus-összehúzó hatásúak, azaz megakadályozzák , hogy a nyirokrendszer elvégezze a munkáját és méreganyagokat ürítsen ki. Több cikk kiemeli, hogy talán lehet összefüggés a mellrák és a nők dezodor használata között, hiszen a dezodor tartalma a mellhez közel szívódik fel, illetve a méreganyagok is a mellhez közel nem tudnak távozni a szervezetünkből. Érdekesség, hogy a rákos daganatok zöme a mellnek a hónalj felé eső részén alakul ki, talán nem véletlenül.
Mit tudnak a természetes, bio dezodorok?
A természetes, alumínium-mentes dezodorok nem fogják eltömíteni a pórusaidat, így bizony izzadni fogsz, de mivel ez tested természetes méregtelenítő folyamata, nem is célszerű ezt nap mint nap mesterséges szerekkel megakadályozni. A kellemetlen illatok ellenben az izzadságban táptalajra találó baktériumok miatt alakulnak ki, így a természetes alapanyagú dezodorok hatásmechanizmusa egyszerű: természetes módon fertőtlenítenek, hogy ne alakuljanak ki kellemetlen szagok illetve egyéb gyógynövényekkel illatot adnak.
Saját tapasztalataink alapján a natúr dezodorra váltás eleinte járhat kellemetlen tünetekkel: mivel méreganyagok távoznak hirtelen, ezért bőrödön megjelenhetnek pattanások. Tarts ki! Egy rövid átmeneti idő után ezek eltűnnek. Azonban ha irritációt tapasztalsz (a teljes bőrfelület vörös, gyulladt), akkor lehetséges hogy az adott összetevőre, gyógynövényre, illatanyagra vagy allergiás, és ilyenkor érdemes váltanod más típusú dezodorra. Pl. van, aki a szódabikarbónát vagy például a gyakran alkalmazott teafaolajat nem bírja ilyen dózisban. A szódabikarbónát gyakorta szinte csodaszerként emlegetik, de vigyázat, erős lúgos kémhatású anyag, így túl nagy dózisban nem célszerű alkalmazni. Szerencsére a természet bőkezűen bánt velünk, így bőségesen találhatsz alternatívát.
|